Advertising
Privilegiile de care beneficiază miniștrii și parlamentarii în plină austeritate. Cheltuieli uriașe, acoperite din banii românilor

Privilegiile de care beneficiază miniștrii și parlamentarii în plină austeritate. Cheltuieli uriașe, acoperite din banii românilor
Scris de Daniel Onescu Publicat: 22 mar. 2026, 09:33
În timp ce Bolojan taie de la profesori, mame și pensionari, parlamentarii și miniștrii își păstrează nestingheriți toate privilegiile! Pe lângă indemnizațiile uriașe, aleșii beneficiază de mai multe cheltuieli decontate de stat, adică tot din banii cetățenilor. Totul în timp ce Guvernul spune că mai are nevoie de bani ca să acopere deficitul.
Citește și
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
- 17:31Liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa partidului său: „România are nevoie de un guvern!”
- 17:23Adrian Veștea discută cu George Simion. Soarta noului Guvern se decide la sediul AUR
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News
























