Pieton accidentat la intersecția străzilor Transilvaniei cu Crinului

Pieton accidentat la intersecția străzilor Transilvaniei cu Crinului
Bărbat accidentat pe mariajul pietonal
Marți, 27 iunie, pe strada Transilvaniei intersecție cu strada Crinului, în municipiul Buzău, a avut loc un accident rutier.
Din primele date de la fața locului în timp ce conducea autoturismul pe strada Transilvaniei către Centru, un bărbat în vârstă de 48 de ani, din Costești a surprins și accidentat un pieton care s-ar fi angajat în traversarea drumului prin zona marcajului pietonal.
Accidentul s-a soldat cu rănirea pietonului, un bărbat în vârstă de 51 de ani, din Buzău, care a fost preluat de ambulanță și transportat la spital pentru îngrijiri medicale.
În cauză se va întocmi dosar penal iar polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News














