Actualitate· 1 min citire

Minor de 11 ani accidentat pe trecerea de pietoni

Minor de 11 ani accidentat pe trecerea de pietoni

Minor de 11 ani accidentat pe trecerea de pietoni

Realitatea de Buzau
Scris de Realitatea de Buzau Publicat: 13 sept. 2022, 14:43

Copilul a fost transportat la spital

Marți, 13 septembrie. în jurul orelor prânzului, pe strada Chiristigii, în municipiul Buzău, a avut loc un accident rutier.

”Din primele date de la fața locului a reieșit că în timp ce conducea un autoturism dinspre Strada Frăsinet către Centru, o femeie în vârstă de 42 de ani, din Buzău, a surprins și accidentat un minor care s-ar fi angajat în traversarea drumului în zona marcajului pietonal.

Accidentul s-a soldat cu rănirea minorului în vârstă de 11 ani, din Buzău, care a fost preluat de ambulanță și transportat la spital pentru îngrijiri medicale” conform informațiilor furnizate de IPJ Buzău.

Șoferița a spus că ar fi oprit la trecere pentru a da prioritate unor pietoni, iar după ce persoanele respective ar fi trecut strada, ar fi încercat să își continue drumul, moment în care s-a trezit cu copilul alergând în fața mașinii pe care o conducea.


Sursa: Realitatea de Buzau

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate