Anunță că se sinucide - ce se întâmplă cu un tânăr din Costești

Anunță că se sinucide - ce se întâmplă cu un tânăr din Costești
Acesta se pare că suferă de probleme psihice
Un bărbat din comuna Costești amenință că se va sinucide.
Încă de noaptea trecută, un bărbat din comuna Costești, localitatea Pietrosu a pus autoritățile pe jar. Individul de 36 de ani s-a încuiat într-o cameră a locuinței sale, iar rudele au sunat la 112 pentru a cere ajutor. În jurul orei 5 acesta a părăsit camera în care se afla și s-a urcat pe casă, de unde sătenii l-au putut vedea. Poliția, pompierii, mama sa și sătenii încearcă să îl convingă să coboare.
Curentul electric a fost oprit, deoarece un stâlp de înaltă tensiune se află chiar lângă casa pe care s-a urcat bărbatul și acesta ar fi putut fi electrocutat.
Tânărul este incoerent. Se pare că acesta ar avea probleme psihice care s-au accentuat odată cu moartea tatălui său în urmă cu un an. Acesta nu și-ar mai fi luat medicația de la începutul pandemiei, când s-a întors cu familia din străinătate.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News










