Advertising
Ministrul Sănătății, despre examenul Rezidențiat: ”S-au scos posturile și locurile din pix, fără o estimare clară”

Ministrul Sănătății, despre examenul Rezidențiat: ”S-au scos posturile și locurile din pix, fără o estimare clară”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 24 mar. 2026, 17:01
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a afirmat marți că de-a lungul timpului au fost scoase la concursul de Rezidențiat posturi și locuri ”din pix”, fără o estimare clară, fără să se știe câți doctori vor ieși la pensie.
Citește și
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News

























