Video: 120kg de articole pirotehnice confiscate de polițiștii buzoieni

Video: 120kg de articole pirotehnice confiscate de polițiștii buzoieni
Poliţiştii au descoperit 3.918 articole pirotehnice, din categoriile F2 şi F4
La data de 8 decembrie a.c., poliţişti Biroului Arme, Explozivi şi Substanţe Periculoase din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Buzău au depistat, în județul Buzău, un bărbat, de 30 de ani, care transporta, cu un autoturism, articole pirotehnice şi produse pentru protecţia plantelor, pe care ar fi intenţionat să le comercializeze.
Astfel, poliţiştii au descoperit 3.918 articole pirotehnice, din categoriile F2 şi F4, care au fost ridicate, în vederea continuării cercetărilor. De asemenea, în portbagajul vehiculului, au mai fost descoperite recipiente, care conţineau 15 litri de substanță lichidă, prezentând inscripții cu multiple simboluri de periculozitate, specifice substanțelor toxice, recipientele fiind indisponibilizate.
A fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de orice operaţiuni cu articole pirotehnice, efectuate fără drept.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News










