Actualitate· 1 min citire

Un transport agabaritic trece astăzi prin județul Buzău

14 oct. 2021, 09:10
Actualizat: 14 oct. 2021, 09:10
Un transport agabaritic trece astăzi prin județul Buzău

Un transport agabaritic trece astăzi prin județul Buzău

Articol scris de Realitatea de Buzau

Transportul este format dintr-un camion cu greutatea de 87, 90 de tone

Un transport agabaritic va fi efectuat, joi, de la Giurgiu la Iaşi, fiind impuse restricţii de circulaţie pe mai multe drumuri naţionale, anunţă Centrul Infotrafic din cadrul Poliţiei Române.

"Astăzi, 14 octombrie, începând cu ora 18,00, se va desfăşura un transport agabaritic, pe traseul PTF Giurgiu - DN 5 - DNCB - DN2 Afumaţi -DN 2 - Urziceni - Buzău -Focşani - Tişiţa - DN 24 - Bârlad - Vaslui - Iaşi. Transportul este format dintr-un camion cu greutatea de 87, 90 de tone", se arată într-un comunicat al Centrului Infotrafic.

Viteza de deplasare va fi adaptată condiţiilor de trafic. În conformitate prevederile legale privind circulaţia pe drumurile publice, viteza maximă de deplasare a vehiculelor cu depăşiri este de 70 km/h.

Convoiul va fi însoţit pe traseu de un echipaj de poliţie rutieră.


Sursa: Realitatea de Buzau

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate