Trei tineri, din Vadu Pașii și Săgeata, reținuți pentru 24 de ore pentru că ar fi sustras mai multe păsări din gospodăria unei femei din Vadu Pașii

Trei tineri, din Vadu Pașii și Săgeata, reținuți pentru 24 de ore pentru că ar fi sustras mai multe păsări din gospodăria unei femei din Vadu Pașii
Bănuiţii ar fi pătruns prin efracție în anexa locuinței
În ziua de 1 martie a.c., poliţiştii din cadrul Secției de poliție rurală Mărăcineni au luat măsura reţinerii pentru 24 de ore, pe bază de ordonanţă, față de 3 tineri cu vârstele cuprinse între 19 și 21 de ani, din Vadu Pașii și Săgeata, bănuiți de furt calificat. Fapta a fost sesizată în data de 26 februarie a.c., de către persoana vătămată, o femeie în vârstă de 62 de ani, din Vadu Pașii.
Din cercetările efectuate de către polițiști, la care a participat și câinele de urmă Daga, s-a stabilit că, în seara de 26 februarie a.c., bănuiţii ar fi pătruns prin efracție în anexa locuinței de unde ar fi sustras mai multe păsări.
Față de cele trei persoane a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore, urmând să fie prezentate unității de parchet pentru a dispune cu privire la măsura preventivă.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat în vederea stabilirii întregii activități infracționale a bănuiților.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










