Trei pietoni accidentați pe Șoseaua Nordului din municipiul Buzău. Două dintre victime sunt rănite grav

Trei pietoni accidentați pe Șoseaua Nordului din municipiul Buzău. Două dintre victime sunt rănite grav
Polițiștii încearcă să identifice victimele
Trafic blocat pe Șoseaua Nordului din municipiul Buzău, la intersecția cu str. Orizontului, accident de circulație. Un autovehicul a surprins și accidentat 3 pietoni care traversau pe la intersecție. În zonă nu există marcaj pietonal.
Din primele date de la fața locului a reieșit că autoturismul condus pe direcția Râmnicu Sărat către Buzău, de către un șofer în vârstă de 26 de ani, din Mărăcineni, a surprins și accidentat trei pietoni, o femeie și minori, care s-ar fi angajat în traversarea drumului. Pietonii au fost preluați de ambulanță și transportați la spital pentru îngrijiri medicale. Femeia și o minoră sunt rănite grav.
Polițiștii desfășoară în continuare verificări pentru stabilirea identității persoanelor rănite.
În cauză se va întocmi dosar penal iar polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

