Și-a răpit concubina prin violență și a fugit cu ea în căruță

Și-a răpit concubina prin violență și a fugit cu ea în căruță
Reținut pentru violenţă în familie şi lipsire de libertate
Polițiștii de din cadrul Secţiei de poliţie rurală Pogoanele au reținut sâmbătă, 7 mai a.c., un bărbat în vârstă de 38 de ani, din Cilibia, pentru pentru violenţă în familie şi lipsire de libertate.
Polițiștii au fost sesizați de către o femeie, cu privire la faptul că sora sa, în vârstă de 30 de ani, a fost lovită şi luata împotriva voinţei sale de la domiciliu de catre fostul concubin.
În urma sesizării, poliţiştii au demarat activităţile specifice şi l-au depistat pe bărbat, împreună cu sora apelantei acestuia, în timp ce se deplasau cu un atelaj hipo pe un drum agricol.
În urma probatoriului administrat, polițiștii l-au reținut pe bărbat pentru o perioadă de 24 ore, pe bază de ordonanță.
În urma prezentării Parchetului de pe lângă Judecătoria Pogoanele, a fost dispusă continuarea cercetărilor faţă de acesta sub măsura controlului judiciar.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
- 11:04 - Ploi torențiale și vijelii în mai multe județe
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News














