Polițiștii rutieri din cadrul IPJ Buzău au aplicat joi, 21 iulie, 143 de sancţiuni contravenţionale

Polițiștii rutieri din cadrul IPJ Buzău au aplicat joi, 21 iulie, 143 de sancţiuni contravenţionale
Valoarea sancţiunilor a fost de peste 46.000 de lei
În ziua de 21 iulie a.c., poliţiştii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Buzău au continuat activităţile de combatere a indisciplinei în trafic, au aplicat 143 de sancţiuni contravenţionale şi au reţinut 15 permise de conducere ca urmare a neregulilor constatate în trafic.
Aparatele radar au înregistrat 47 de autovehicule ce se deplasau cu viteze mai mari decât limitele maxime admise, iar împotriva a 7 conducători auto s-a luat pe lângă sancţiunea contravenţională şi măsura complementară a reţinerii permisului de conducere pentru următoarele 90 de zile, respectiv 120 de zile.
Alte sancţiuni au fost aplicate ieri şoferilor care nu au purtat centura de siguranţă (33), celor care au circulat cu autoturisme ce prezentau defecţiuni tehnice (10), dar şi pentru alte abateri în trafic (36).
Alte 8 permise de conducere au fost reţinute pentru conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului, pentru conducerea unui autovehivul pe sensul opus de circulație și pentru neacordarea priorității de trecere pietonilor aflaţi regulamentar în traversarea drumului şi autovehiculelor ce rulau pe drumul prioritar
Poliţiştii au avut în vedere respectarea regulilor de circulaţie şi de către alţi participanţi la trafic, pentru neregulile constatate fiind sancţionaţi 8 pietoni, biciclişti şi căruţaşi.
Valoarea totală a sancţiunilor aplicate este de peste 46.000 de lei.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News














