Actualitate· 1 min citire

Ploi și ninsori până la ora 18

12 dec. 2021, 07:51
Actualizat: 12 dec. 2021, 07:51
Ploi și ninsori până la ora 18

Ploi și ninsori până la ora 18

Articol scris de Realitatea de Buzau

Informare meteorologică

ANM a emis în această dimineață o informare meteorologică de ploi și ninsori moderate cantitativ, intensificări ale vântului. Interval de valabilitate: 12 decembrie, ora 09:30 – 12 decembrie, ora 18:00.

În intervalul menționat temporar vor fi precipitații, local moderate cantitativ (15...20 l/mp), sub formă de ploaie în Moldova și predominant sub formă de ninsoare în sudul și vestul Banatului. În nordul Carpaților Orientali, iar până spre orele amiezii și în Carpații Meridionali, la altitudini de peste 1700 m va continua să ningă. Temporar vântul va avea intensificări în regiunile vestice și la munte, cu viteze în general de 50...55 km/h, mai mari pe creste, viscolind ninsoarea.

În funcţie de evoluţia şi intensitatea fenomenelor meteorologice, Administraţia Naţională de Meteorologie va actualiza prezentul mesaj.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate