FORMAȚIA THE HU REVINE ÎN ROMÂNIA, PE 26 IUNIE 2025, LA ARENELE ROMANE DIN BUCUREȘTI

FORMAȚIA THE HU REVINE ÎN ROMÂNIA, PE 26 IUNIE 2025, LA ARENELE ROMANE DIN BUCUREȘTI
The Hu au mai concertat în România în 2023
Vânzarea biletelor pentru publicul general va începe pe 13 decembrie.
Trupa mongolă The Hu revine anul viitor în România cu un concert din cadrul Incarnation World Tour, care va avea loc la Arenele Romane din București, pe 26 iunie.
Pentru acest eveniment vor fi puse în vânzare bilete, în presale, începând de miercuri, 11 decembrie, ora 10:00.
Vânzarea pentru publicul general va începe vineri, 13 decembrie, la ora 10:00, relatează Agerpres.
"The Hu s-a înfiinţat în Ulaanbaatar în 2016 şi a devenit rapid una dintre cele mai influente trupe din scena muzicală mongolă. Ei au fost creatorii genului "hunnu rock" - un mix de muzică tradiţională mongolă şi rock contemporan, un stil în care estul întâlneşte vestul şi trecutul întâlneşte prezentul. Muzica lor îmbină instrumente ca morin khuur (vioara mongolă), tovshuur (chitară mongolă), tumur khuur şi tsuur (flaut), toate având o încărcătură spirituală profundă, menită să te conecteze cu spiritele naturii", precizează emagic, într-un comunicat de presă.
The Hu au mai concertat în România în 2023, în cadrul festivalului Electric Castle.
Citește și:
- 23:01 - Călin Georgescu l‑a dat de gol pe fugarul Ghiță: „M‑am întâlnit cu el și cu alții pentru că știam că va transmite serviciilor”
- 22:48 - Televiziunea fugarului Ghiță lansează un atac la adresa lui Călin Georgescu, înainte ca acesta să vină la „Culisele Statului Paralel”, cu Anca Alexandrescu
- 22:42 - Emisiune de colecție Culisele Statului Paralel. Călin Georgescu: „Pe mine mă puteți elimina, chiar și fizic, dar se vor naște milioane de lideri”
- 20:17 - Cristian Rizea, acuzații la adresa unui controversat om de afaceri din Constanța, după un incident petrecut la Monte Carlo
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











