Bărbat de 52 de ani reţinut pentru furt dintr-un magazin de poliţiştii din cadrul Poliţiei oraşului Pătârlagele

Bărbat de 52 de ani reţinut pentru furt dintr-un magazin de poliţiştii din cadrul Poliţiei oraşului Pătârlagele
A fost reţinut pentru 24 de ore
Vineri seara, poliţiştii din cadrul Poliţiei oraşului Pătârlagele au fost sesizaţi de angajatul unei societăţi comerciale cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din incinta unui magazin din localitatea Mărunţişu.
La faţa locului a fost direcţionat un echipaj de siguranţă publică, care a stabilit că principalul bănuit este un localnic de 52 de ani.
Din primele cercetări a rezultat că bărbatul ar fi profitat de neatenţia angajaţilor şi ar fi sustras bunuri alimentare şi nealimentare, ulterior fugind din incinta magazinului.
Prejudiciul, în valoare de aproximativ 240 de lei, a fost recuperat integral şi predat reprezentantului unităţii păgubite.
Localnicul a fost reţinut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanţă, pentru săvârşirea infracţiunii de furt, cercetările fiind continuate de către poliţiştii din cadrul Poliţiei oraşului Pătârlagele.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











