Bănuit de tentativă la furt calificat depistat de poliţişti

Bănuit de tentativă la furt calificat depistat de poliţişti
A abandonat activitatea infracțională la declanșarea alarmei
În data de 06 ianuaie a.c., poliţiştii din cadrul Secţiei de poliţie Berca, împreună cu poliţişti din Ilfov, Bucureşti şi Prahova au identificat principalul bănuit în cazul unei tentative de furt calificat.
Fapta a fost sesizată Poliţiei în data 13 octombrie 2020, de către persoana vătămată, o femeie în vârstă de 30 de ani, din Unguriu. Din verificările făcute de polițiști a reieşit faptul că bănuitul, un bărbat în vârstă de 34 de ani, din Smeeni, ar fi încercat să pătrundă într-o societate comercială administrată de femeia din Unguriu, prin forţarea unei ferestre. Bărbatul s-a văzut nevoit să abandoneze actul infracţional în momentul în care alarma montată la magazin a pornit.
Cercetările sunt continuate de către poliţiştii Postului de poliţie Unguriu, pentru stabilirea întregii activităţi infracţionale a bănuitului.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:58 - Sindicatul Europol acuză Poliția Română că a încălcat legea prin numiri succesive la conducerea Direcției de Ordine Publică
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
- 17:26 - Prima reacție a ministrului Culturii, după ce a fost înregistrat înjurând interesul național: ”Cineva dorește să mă discrediteze”-VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News













