Avertizare meteo. Se răcește vremea și vin ninsorile

Avertizare meteo. Se răcește vremea și vin ninsorile
Se va depune strat de zăpadă
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) anunță că vremea se va schimba în următoarea săptămână, devenind foarte rece pentru această perioadă. Meteorologii anunţă precipitaţii predominant sub formă de ninsoare în toată ţara începând de duminică, de la ora 14.00, şi până marţi, la ora 20.00, precum şi temperaturi scăzute în a doua jumătate a săptămânii viitoare.
În intervalul menționat, îndeosebi în sudul, centrul și estul teritoriului, temporar vor fi precipitații predominant sub formă de ninsoare, iar local se vor acumula 10-15 l/mp și se va depune strat de zăpadă. Și valorile termice vor continua să scadă, astfel încât, în a doua jumătate a săptămânii vremea va fi deosebit de rece.
În funcţie de evoluţia şi intensitatea fenomenelor meteorologice, ANM va actualiza harta corespunzătoare codurilor pentru vreme rea.
Citește și:
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











