Ovidiu Ionescu s-a calificat, alături de Bernadette Szocs, la Jocurile Olimpice, în proba de dublu mixt

Ovidiu Ionescu s-a calificat, alături de Bernadette Szocs, la Jocurile Olimpice, în proba de dublu mixt
Tenisul de masă s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo în 4 probe din 5
Buzoianul Ovidiu Ionescu, cel mai bun jucător de tenis de masă din România a reușit să se califice și în proba de dublu mixt. Federaţia Română de Tenis de Masă este cea care a anunţat calificarea la Jocurile Olimpice de la Tokyo a sportivilor Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu, în proba de dublu mixt.
Federaţia Internaţională de Tenis de Masă a confirmat joi, prezenţa perechii de dublu mixt la Tokyo, dublul mixt din România fiind unul dintre cele 16 dubluri din lume care va participa în această proba olimpică.
Astfel, FRTM are sportivi prezenţi în patru probe olimpice, din cinci posibile.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 10:45 - Rică Răducanu, devastat de durere: ”S-a dus Mircică al meu. Să le povestiţi, tată, la toţi cine a fost Mircea Lucescu”
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 18:18 - Românii protestează pașnic, miercuri, în fața sediului CNA. Oamenii sunt revoltați de decizia de suspendare a licenței realitatea Plus
- 16:41 - Situație critică pentru Mircea Lucescu: medicii au descoperit AVC-uri și trombembolism pulmonar
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











