Încă 13 cazuri de infectări cu COVID-19 la Gloria Buzău

Încă 13 cazuri de infectări cu COVID-19 la Gloria Buzău
Gloria Buzău pierde la masa verde meiul din Cupa României
Coronavirusul a făcut noi victime la SCM Gloria Buzău, chair înaintea meciului din Cupa României cu FCSB, programat pentru luni, 30 noiembrie. Alte 13 noi cazuri pozitive au fost depistaste în lotul echipei de fotbal, 10 jucători şi 3 membri ai staff-ului tehnic. În aceste condiţii, partida din 16-imile Cupei României a fost anulată, echipa bucureşteană calificându-se în faza optimilor de finală la “masa verde”.
”Sport Club Municipal Gloria Buzău dorește să informeze suporterii echipei de fotbal că partida din cadrul 16-imilor Cupei României, dintre SCM Gloria Buzău şi SC Fotbal Club FCSB SA, programată să se dispute luni, 30 noiembrie 2020, cu începere de la ora 20:45, nu se mai desfășoară.
Din nefericire, în urma efectuării testelor pentru SARS-CoV-2, a reieșit că trei dintre membrii staff-ului tehnic și zece sportivi ai secției fotbal a clubului buzoian au fost depistați pozitiv, iar testul unui sportiv a fost neconcludent.
Imediat a fost instituit protocolul pentru astfel de cazuri. Situația celor paisprezece a fost comunicată atât Direcției de Sănătate Publică Buzău, cât și Federației Române de Fotbal” transmit cei de la SCM Gloria Buzău într-un comunicat de presă.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 10:45 - Rică Răducanu, devastat de durere: ”S-a dus Mircică al meu. Să le povestiţi, tată, la toţi cine a fost Mircea Lucescu”
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 18:18 - Românii protestează pașnic, miercuri, în fața sediului CNA. Oamenii sunt revoltați de decizia de suspendare a licenței realitatea Plus
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











