Handbaliștii de la HC Buzău au început pregătirile pentru noul sezon de Liga Zimbrilor

Handbaliștii de la HC Buzău au început pregătirile pentru noul sezon de Liga Zimbrilor
Cinci noutăți în lotul celor de la HC Buzău
Noul tehnician principal al HC Buzău 2012, Gabriel Armanu a condus ieri primele două şedinţe de pregătire pentru noua stagiune a Ligii Zimbrilor. Ambele antrenamente s-au desfăşurat pe stadionul de atletism din Buzău.
Readaptarea organismului la efort prin antrenamente fizice, specifice perioadei pre-competiţionale a debutat cu muuuultă transpiraţie şi zâmbete printre “Lupii Buzăului”.
Din efectivul pe care Gabriel Armanu îl are la dispoziţie, a absentat motivat Shahoo Nosrati, component de bază al echipei naţionale a Iranului, care se află în luptă pentru medalii la cea de-a cincea ediții a Jocurilor Solidarității Islamice.
Noutățile ”lupilor” sunt: Luka Mitrovic, Viacheslav Sadovyi, Bogdan Meduric, Cristian Tcaciuc, Lukas Juškėnas.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 19:18 - Fotbal: CFR Cluj continuă seria victoriilor în Superligă, 2-1 cu Petrolul Ploiești
- 19:14 - Handbal feminin: CSM București s-a calificat direct în sferturile Ligii Campionilor
- 16:58 - Superliga: Rapid - Dinamo se joacă în ciuda vremii nefavorabile
- 16:43 - Baschet: Rapid, câștigătoarea Cupei României după 31 de ani
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News










