CFR CLUJ A PIERDUT DUELUL DIN GRUIA CU UNIVERSITATEA CRAIOVA

CFR CLUJ A PIERDUT DUELUL DIN GRUIA CU UNIVERSITATEA CRAIOVA
Universitatea este lider în Superliga României după acest succes
Universitatea Craiova a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 2-0 (0-0), în deplasare, într-un meci din etapa a treia a Superligii de fotbal.
Universitatea Craiova a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 2-0 (0-0), în deplasare, într-un meci din etapa a treia a Superligii de fotbal.
Echipa antrenată de Constantin Gâlcă s-a impus prin golurile marcate de Elvir Koljic în minutul 51, cu capul dintr-un corner executat de Azor Mekvabişvili, şi de Alexandru Mitriţă care a punctat în minutul 90+5, din pasa lui Carlos Mora.
Universitatea a profitat de faptul că ardelenii au jucat repriza secundă în inferioritate numerică, în urma eliminării lui Mohammed Kamara în minutul 45, pentru al doilea cartonaş galben.
Universitatea este lider în Superliga României după acest succes.
Citește și:
- 19:19 - WTA Madrid Open 2026: Irina Begu, eliminată din primul tur! Urmează meciuri grele pentru Cîrstea, Ruse și Cristian
- 16:47 - FCSB rămâne fără antrenor: Mirel Rădoi a acceptat oferta celor de la Gaziantep
- 08:25 - FCSB a învins Farul cu 3-2, în deplasare, în play-out-ul Superligii
- 17:30 - Gică Hagi, dezvăluiri emoționante despre ultimul mesaj primit de la Mircea Lucescu
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News














