Advertising
Pensionarii, împinși spre datorii după guvernarea Bolojan. Seniorii pierd bani în lipsa indexării

Pensionarii, împinși spre datorii
Scris deStoica Marian
Publicat26 iun. 2026, 11:07
Sursărealitatea.net
Pensionarii au ajuns să trăiască pe datorie, după ce statul a luat măsuri de austeritate împotriva lor, acuza seniorii! De doi ani pensiile nu au fost indexate cu rata inflației, iar luna oamenii pierd sume importante de bani, potrivit Realitatea PLUS.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 10:21Cod roșu de caniculă în aproape toată România. Temperaturile urcă până la 41 de grade
- 07:39Caniculă sâmbătă în toată țara. 16 județe, sub avertizare Cod portocaliu / Duminică va fi Cod roșu
- 23:12Accident grav în Timișoara! Un taximetrist a intrat în plin într-un tramvai după o manevră interzisă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News

























