Consilierul municipal Constantin Florescu, suspendat din PSD, pentru un an

Consilierul municipal Constantin Florescu, suspendat din PSD, pentru un an
Consilierul municipal Constantin Florescu a fost sancționat de către PSD, în urma poziționării sale împotriva primarului Constantin Toma. Suspendare din partid, pentru un an
Consilierul municipal Constantin Florescu a fost sancționat de către PSD, în urma poziționării sale împotriva primarului Constantin Toma. Suspendare din partid, pentru un an.
Este sancțiunea dictată de forurile PSD Buzău după ce consilierul Constantin Florescu a avut mai multe ieșiri publice împotriva edilului.Suspendarea lui Florescu din calitatea de membru PSD nu va atrage după sine și retragere sprijinului politic. Astfel, fostul judecător va rămâne membru al Consiliului Local Municipal.La rândul său, edilul Buzăului, care este și președinte al PSD Municipiu, a declarat că a insistat pe lângă conducerea centrală a partidului să nu îl excludă pe Constantin Florescu.
Citește și:
- 09:48 - Diana Șoșoacă, discurs halucinant în fața lui Putin. Ce i-a răspuns liderul de la Kremlin – VIDEO
- 20:36 - Zelenski îi transmite un mesaj fără precedent lui Putin: „Când Rusia obosește, vine valul schimbării”
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
- 18:24 - Ilie Bolojan, reacție după explozia dronei din Portul Constanța: „Situație periculoasă pentru siguranța românilor”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News












