VREME DE TOAMNĂ ÎN FORȚĂ. TEMPERATURI CU 15 GRADE MAI MICI ȘI VÂNT PUTERNIC

VREME DE TOAMNĂ ÎN FORȚĂ. TEMPERATURI CU 15 GRADE MAI MICI ȘI VÂNT PUTERNIC
Meteorologii au emis o informare pentru intervalul miercuri dimineața – vineri seara
România intră în plină toamnă cu o răcire drastică și intensificări ale vântului care vor afecta țara în următoarele zile.
Vreme de toamnă în forță. Temperaturi cu 15 grade mai mici și vânt puternic
Meteorologii au emis o informare pentru intervalul miercuri dimineața – vineri seara, în care anunță că vremea se va răci accentuat, miercuri (24 septembrie) în nordul și centrul Moldovei, apoi și în celelalte regiuni (temperaturi cu aproximativ 10…15 grade mai scăzute decât în zilele precedente).
Începând din noaptea de miercuri spre joi (24/25 septembrie) temporar vântul va avea intensificări în jumătatea de sud a țării și izolat în rest, cu viteze la rafală în general de 40…50 km/h.
De asemenea, joi, între orele 7.00 – 21.00, va fi în vigoare un Cod galben. În județele Caraș-Severin, Buzău, Brăila, vestul județului Ialomița și pe litoral, vântul va avea intensificări cu viteze de 50…65 km/h.
Citește și:
- 21:42 - Israelul și SUA au atacat Iranul. Ayatollahul Khamenei a fost ucis, iar trupul său a fost recuperat – SURSE israeliene
- 20:24 - Orientul Mijlociu în pragul escaladării: Israel și Statele Unite au atacat Iranul, spații aeriene închise și zboruri anulate
- 19:49 - Iranul a închis Strâmtoarea Ormuz, prin care trece până la 30% din petrolul mondial
- 12:03 - Premierul Netanyahu, mesaj ferm după atacurile asupra Iranului: Acest regim terorist ucigaş nu trebuie să fie înarmat cu arme nucleare. Îi mulțumesc marelui nostru prieten, Donald Trump - VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











