Actualitate· 1 min citire

Un minor de 12 ani din Râmnicu Sărat prins în flagrant delict în timp ce comercializa articole pirotehnice din categoriile P1 și F1

Un minor de 12 ani din Râmnicu Sărat prins  în flagrant delict în timp ce comercializa articole pirotehnice din categoriile P1 și F1

Un minor de 12 ani din Râmnicu Sărat prins în flagrant delict în timp ce comercializa articole pirotehnice din categoriile P1 și F1

Realitatea de Buzau
Scris de Realitatea de Buzau Publicat: 23 dec. 2022, 20:56

Articole pirotehnice confiscate de polițiști

În ziua de 22 decembrie a.c., în timp ce polițiștii de ordine publică din cadrul Poliției municipiului Râmnicu Sărat efectuau atribuțiile de serviciu au depistat în flagrant delict o persoană în timp ce comercializa articole pirotehnice din categoriile P1 și F1.

În urma verificărilor s-a stabilit că bănuitul este un minor în vârstă de 12 ani, din Râmnicu Sărat. Polițiștii au procedat la indisponibilizarea pirotehnicelor în vederea continuării cercetărilor.

În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracţiunii de orice operaţiuni cu articole pirotehnice efectuate fără drept.  

Sursa: Realitatea de Buzau

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate