Advertising
Un lider PNL îndeamnă la boicotarea companiilor rusești: ”Nu vreau să am sentimentul că finanţez, nici măcar cu un leu, războiul lui Putin"

Un lider PNL îndeamnă la boicotarea companiilor rusești: ”Nu vreau să am sentimentul că finanţez, nici măcar cu un leu, războiul lui Putin"
Scris de Realitatea de Buzau Publicat: 27 feb. 2022, 18:34
Secretarul de stat în Ministerul Muncii Cătălin Boboc afirmă că va renunţa să mai folosească, după zece ani, combustibil pentru agricultură de la Lukoil. "Relaţiile noastre comerciale se vor opri aici, nu vreau să am sentimentul că finanţez, nici măcar cu un leu, războiul lui Putin", arată el.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:38Televiziunea Poporului, sancționată din nou de CNA pentru că este alături de suveraniști. Presiunile la adresa postului Realitatea PLUS continuă
- 16:23Alertă în România! Două avioane de luptă au decolat de urgență, iar populația din Tulcea a primit mesaj RO-Alert
- 15:38„Viața merge înainte.” Discursul lui Cristiano Ronaldo după ultimul său meci la Cupa Mondială
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News


























