Advertising
ROGOBETE: „NU MAI MUȘAMALIZAȚI INFECȚIILE NOSOCOMIALE!”. APEL DIRECT AL MINISTRULUI CĂTRE MANAGERII DE SPITALE

ROGOBETE: „NU MAI MUȘAMALIZAȚI INFECȚIILE NOSOCOMIALE!”. APEL DIRECT AL MINISTRULUI CĂTRE MANAGERII DE SPITALE
Scris de Realitatea de Buzau Publicat: 2 oct. 2025, 17:24
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a făcut joi un apel ferm către managerii de spitale și șefii de secții să raporteze corect cazurile de infecții asociate actului medical
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
- 11:56ANM: Cod galben de vijelii și instabilitate atmosferică, în mai multe regiuni ale țării - HARTA
- 16:57Regele Charles, sărbătorit cu fast la Londra. Mii de militari au defilat
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News


























