Reținuți pentru 24 de ore în urma unui conflict spontan pe o stradă din Buzău

Reținuți pentru 24 de ore în urma unui conflict spontan pe o stradă din Buzău
Turbulenţi din Calvini şi Cislău, reţinuţi de poliţiştii buzoieni
În ziua de 19 august, poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Poliţiei municipiului Buzău, au reţinut pentru 24 de ore, patru persoane, din Buzău, cercetate pentru comiterea infracţiunilor de tulburarea ordinii şi liniştii publice şi încăierare.
Cu doar câteva ore înainte, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Buzău au fost sesizaţi cu privire la faptul că, persoanele cu vârste cuprinse între 18 şi 45 de ani, din Calvini şi Cislău, au fost implicate într-un conflict spontan, pe o stradă din municipiul Buzău.
La faţa locului au fost direcţionate echipaje de poliţie şi jandarmi, care au intervenit şi au aplanat starea conflictuală, ulterior persoanele fiind conduse la sediul poliţiei în vederea audierii.
Cercetările sunt continuate de poliţiştii buzoieni, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Buzău, sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de tulburarea ordinii şi liniştii publice şi încăierare, cu cei în cauză în stare de reţinere, urmând a fi prezentaţi magistraţilor pentru luarea unor măsuri preventive.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News










