Razie în municipiul Râmnicu Sărat şi comunele limitrofe
Razie în municipiul Râmnicu Sărat şi comunele limitrofe
Poliţiştii au efectuat controale în unităţi de alimentaţie publică
Vineri seară, 1 aprilie, în intervalul orar 20.00 – 23.00, efective de la Poliţia municipiului Râmnicu Sărat şi de la secţiile rurale arondate au organizat şi executat o acţiune cu efective mărite, atât pe raza municipiului Râmnicu Sărat, cât şi a secţiilor de poliţie limitrofe.
S-a urmărit prevenirea şi combaterea actelor de tulburare a ordinii şi liniştii publice, a infracţiunilor comise cu violenţă, desfăşurându-se activităţi şi pe linia sancţionării conducătorilor auto care nu respectă regulile de circulaţie.
Dispozitivul a fost constituit din echipe de scotocire şi control, care au acţionat în zone prestabilite de pe raza municipiului şi a secţiilor de poliţie rurale învecinate şi filtre rutiere, instituite pe principalele artere de circulaţie către/dinspre comunele limitrofe pentru supravegherea traficului rutier, acţionându-se cu luptători de la Serviciul pentru Acţiuni Speciale şi reprezentanţi ai Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Buzău.
Poliţiştii au efectuat controale în unităţi de alimentaţie publică, ocazie cu care le-au reamintit angajaţilor obligaţiile ce le revin în ceea ce priveşte servirea cu băuturi alcoolice a minorilor sau persoanelor aflate în stare de ebrietate.
Au fost legitimate peste 140 de persoane, iar poliţiştii rutieri au oprit pentru control aproximativ 100 de autovehicule, iar 23 de persoane au fost conduse la sediul Poliţiei pentru verificări suplimentare.
Au fost constatate două infracţiuni şi aplicate 61 de sancţiuni contravenţionale în valoare de peste 14.000 de lei.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News










