Advertising
Polițiștii buzoieni au depistat asupra unui minor de 15 ani un număr de 5340 de petarde
15 dec. 2020, 16:05

Polițiștii buzoieni au depistat asupra unui minor de 15 ani un număr de 5340 de petarde
Un minor depistat cu un arsenal de materiale pirotehnice asupra sa
Poliţişti din cadrul Biroului Arme, Explozivi şi Substanţe Periculoase au depistat la sfârșitul săptămânii trecute, pe o stradă din municipiul Buzău, un adolescent în vârstă de 15 de ani, din Măgura, având asupra sa mai multe articole pirotehnice.
Poliţiştii au găsit asupra minorului 5340 de petarde, pe care le-au ridicat în vederea continuării cercetărilor.
Față de tânăr s-a luat măsura sancționării contravenționale, conform Legii nr. 126/1995 privind regimul materiilor explozive.
Totodată, polițiștii au prelucrat și părinților acestuia prevederile legale și le-au reiterat obligația de a-și supraveghea copilul.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News














