Jandarmii buzoieni multumesc copiilor care, de ziua lor, le-au umplut inimile de bucurie

Jandarmii buzoieni multumesc copiilor care, de ziua lor, le-au umplut inimile de bucurie
Copii s-au distrat alături de polițiști, jandarmi și pompieri
Jandarmi, polițiști și pompieri, dar și reprezentanți ai Agnției Naționale Antodrog au fost în mijlocul copiilor buzoieni de ziua lor. Aceștia au sărbătorit inocența, curiozitatea și bucuria pe care copii le aduc în viața tuturor.
Copiii s-au bucurat de întâlnirea cu jandarmii, pompierii și polițiștii și au sărbătorit cum știu ei mai bine ziua lor, prin joacă și chicote de bucurie.
Astfel, pe 1 iunie, în intervalul orar 11:00-13:00 s-au desfășurat activități pentru preșcolari, iar în intervalul 14:30-16:30 au fost activități pentru preadolescenți și adolescenți. Copii s-au dat cu tiroliana, s-au jucat, au admirat autospecialele forțelor de ordine și dotările acestora, dar și câinii jandarmilor și polițiștilor.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

