Actualitate· 1 min citire

În weekend, poliţiştii rutieri au constatat abateri grave la regimul circulaţiei în 9 cazuri

15 nov. 2021, 20:11
Actualizat: 15 nov. 2021, 20:11
În weekend, poliţiştii rutieri au constatat abateri grave la regimul circulaţiei în 9 cazuri

În weekend, poliţiştii rutieri au constatat abateri grave la regimul circulaţiei în 9 cazuri

Articol scris de Realitatea de Buzau

Minutele câștigate mergând agresiv se pot pierde la fel de repede dacă în față e traficul blocat

În weekend, polițiștii rutieri buzoieni au întocmit 7 dosare penale pentru conducerea unor vehicule având permisul de conducere suspendat, pentru conducerea unor vehicule fără a poseda permis de conducere, pentru conducerea unui vehicul neînmatriculat și pentru refuzul de prelevare de mostre biologice.

De asemenea, aparatele etilotest au indicat consumul de alcool în 4 cazuri. În cazul a doi conducători auto, alcooltestul a înregistrat valori sub 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat, așa că șoferii s-au ales cu suspendarea dreptului de a conduce.

În celelalte două situaţii, poliţiştii au întocmit dosare penale pentru conducerea unor vehicule sub influenţa alcoolului şi conducere fără permis de conducere, aparatele etilotest indicând valori de 0,54 şi 0,65 mg/l, alcool pur în aer expirat.


Sursa: Realitatea de Buzau

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate