Actualitate· 1 min citire

Doi ofițeri și 10 agenți de poliție avansați în gradul profesional următor, înaintea îndeplinirii stagiului minim

26 mar. 2021, 09:31
Actualizat: 26 mar. 2021, 09:31
Doi ofițeri și 10 agenți de poliție avansați în gradul profesional următor, înaintea îndeplinirii stagiului minim

Doi ofițeri și 10 agenți de poliție avansați în gradul profesional următor, înaintea îndeplinirii stagiului minim

Articol scris de Realitatea de Buzau

Poliția buzoiană la ceas aniversar

Cu ocazia Zilei Poliției Române, la nivelul Inspectoratului de Poliție Județean Buzău au fost avansați în gradul profesional următor, înaintea îndeplinirii stagiului minim, 2 ofițeri și 10 agenți de poliție.

Au mai fost avansați la termen, în gradul profesional următor, 30 de ofițeri și 68 de agenți de poliție.

Pentru rezultate deosebite, domnul agent șef Paraschiv Ionuț, din cadrul Serviciului Criminalistic, a fost distins cu insigna onorifică “Polițistul de onoare al județului Buzău”. El este criminalistul care prin flerul, intuiția desăvârșită prin muncă și ani de experiență, a venit în sprijinul soluționării celor mai importante cazuri din ultimul an.

Totodată, Biroului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase i-a fost oferită “Placheta de Onoare a Poliției Române”, distincție acordată de Inspectoratul General al Poliției Române pentru rezultatele structurii.

Conducerea Inspectoratului de Poliție Județean Buzău transmite colegilor noștri felicitări pentru activitățile desfășurate și succes în carieră!


Sursa: Realitatea de Buzau

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate