Depistat de polițiști în timp ce transporta lemne fără aviz de însoțire

Depistat de polițiști în timp ce transporta lemne fără aviz de însoțire
Materialul lemnos a fost confiscat, iar șoferul amendat
În ziua 22 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de poliție rurală Cislău au depistat pe DN 10, în Cislău, un bărbat din județul Vrancea care transporta material lemnos de esență fag cu o autoutilitară.
Din verificări s-a stabilit faptul că șoferul, un bărbat în vârstă de 38 de ani, nu deținea aviz de însoțire pentru materialul lemnos transportat.
Polițiștii au procedat la confiscarea lemnului, aproximativ 4 metri cubi, pe care l-au predat reprezentanților silvici.
De asemenea, față de şoferul din Vrancea, poliţiştii au luat măsura sancționării contravenționale pentru nerespectarea prevederilor Legii 171/2010 privind stabilirea și sancţionarea contravențiilor silvice.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 10:16 - Mihai Stoica, atac la Daniel Pancu: „Nu văd nicio logică în discursul lui”
- 10:12 - Zbor spre Londra, deviat de urgență la Roma din cauza unei baterii externe din bagajul de cală
- 10:00 - Noi lovituri americane asupra Iranului. Washingtonul invocă „legitima apărare”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News














