Sporting Liești a pierdut meciul de pe teren propriu, din etapa a II-a a seriei a II-a din Liga a 3-a, cu CSM Rm. Sărat, scor 0-1 (0-0).

Meciul a fost unul echilibrat, dar gazdele au jucat din minutul 73 în zece oameni, Alexandru Stan fiind eliminat pentru două cartonașe galbene. Golul victoriei oaspeților a fost marcat de Matei Constantinescu în minutul 77.

Sporting Liești a început cu formula: Vădeanu – Mereuță, Maftei, Cucu, Sevastian – Chiriac, Mihu, Stan, Gicu Iordache, Călin, Costea. Au mai intrat: Grigoraș, Angheluță și Mohorîță. Antrenor: Cristi Brăneț.

CSM Râmnicu Sărat a început în formula: Toader – Calotă, M. Ioniță. Ceaușel, Năstase, Ionescu Racovițeanu, D. Oprea, Danciu, Mateiciuc, Ignat, Socol. Rezerve: Rapeanu – Morogan, Codreanu, Surugiu, Tănăsele, I. Roman, Dicianu, Matei Constantinescu, Pâslaru.

CSM rm. Sărat este lider în seria a II-a, cu 6 puncte și golaveraj 10-0, iar Sporting Liești este pe 7, cu un punct și golaveraj 0-1.

Sporting Liești va juca etapa viitoare pe terenul ultimei clasate, Dacia Unirea Brăila, formație ce în două etape a încasat 16 goluri și nu a marcat niciunul. CSM Rm. Sărat va juca în etapa viitoare pe teren propriu cu Voința Limpeziș, o altă echipă fără puncte djupă primele două etape și cu o apărare dezastru, nou promovata din Limpeziș având golaveraj 3-12.

ImagineImagine

Articolul precedentHC Buzău a pierdut la Timișoara deși în minutul 51 aveau 4 goluri avans
Articolul următorUnirea Braniștea a câștigat duelul nou promovatelor din seria a II-a a Ligii a 3-a