Vineri dipă amiază, de la ora 17.00, pe stadionul Ruși Ciutea, Dinamo Bacău a câștigat fără emoții meciul cu Voința Limpeziș, care nu se regăsește nici după schimbările din iarnă. Băcăuanii s-au impus cu 3-1 (1-0) și Voința Limpeziș rămâne fără punct câștigat din etapa a 13-a a sezonului regular, pe 19 noiembrie 2022, când a terminat la egalitate meciul din deplasare cu Dacia Unirea Brăila.

Dinamo Bacău a controlota jocul de la cap la coadă și a deschis scorul în minutul 28. prin Georgian Albu. În minutul 50 Victor Ciumașu a marcat pentru 2-0, iar în minutul 56 Albu a realizat ”dubla” și a dus scorul la 3-0. voința Limpeziș a redus din handicap în minutul 87, prin golul marcat de Fabio Mihai.

Voința Limpeziș a început cu formula: Paraschiv – Al. Lemnaru, Pucheanu, I. Filip, Șt. Ursu, Marc Tiomela, Vladu, Bratu, Fabio Mihai, M. chivu, Șt. Păun. Rezerve: Șerban – banu, Wala Chalbi, C. Lazăr.

În etapa a 4-a din play-out Voința Limpeziș va juca în deplasare, pe terenul ultimei clasate, Dacia Unirea Brăila.

ImagineImagine

Imagine

Articolul precedentMetalul Buzău a câștigat cu 2-1 meciul cu Aerostar Bacău și s-a apropiat la un punct de primul loc în seria a II-a a Ligii a 3-a