Advertising
Teheranul a transmis Washingtonului „liniile sale roșii” în negocieri și acuză SUA de eșecul tratativelor

Negocieri Iran - SUA
Scris deRealitatea de Buzau
Publicat27 apr. 2026, 13:35
Sursărealitatea.net
Teheranul a transmis Statelor Unite „liniile roșii” în negocierile privind conflictul din Orientul Mijlociu, potrivit agenției iraniene Fars. Mesajele au fost trimise prin intermediul Pakistanului, în cadrul unei noi propuneri iraniene pentru redeschiderea Strâmtorii Ormuz și oprirea războiului.
Citește și
- 18:22Reacția liderului partidului AUR, George Simion, la varianta Adrian Veștea premier
- 18:14Partidele din Coaliție, ședințe de urgență pentru decizia președintelui. Cine îl susține, cine nu-l sprijină pe Adrian Veștea?
- 16:37Adrian Veștea este noul premier desemnat. Decretul oficial a fost semnat de președintele Nicușor Dan
- 16:32Mâine la ora 17:00, liderii PNL analizează desemnarea lui Veștea
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News


























