Mesaje în autobuze: "Șoferul acestui autobuz nu pleacă din stație dacă este supraaglomerat"
6 apr. 2020, 09:42
Actualizat: 6 apr. 2020, 09:42

autobuz (1)
Articol scris de Scris de Copariu Mirela
Societatea de transport local anunță cetățenii cu privire la măsurile adoptate de catre comitetul local privind situatii de urgenta al municipiului Buzau, pentru prevenirea infectiilor cu Coronavirus (COVID 19). Astfel, în dreptul usilor de îmbarcare/debarcare calatori va fi lipit un mesaj prin care se anuță faptul că autobuzele nu vor mai pleca din stații dacă sunt supraaglomerate.
Societatea de transport local adresează rugămintea cetățenior de a se conforma si sa se imbarcace in autobuz in limita locurilor pe scaune, iar pe culoar pastrand o distanta de siguranta fata de ceilalti calatori.In orele de varf cu flux mare de calatori societatea de transport va circula la intreaga capacitate de transport pe care o detine, astfel pe unele trasee suplimentand autobuzele in intervalele orare cu numar mare de calatori.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News










