Actualitate· 1 min citire

Grav accident pe DN2E85. Două persoane rănite

9 aug. 2021, 05:04
Actualizat: 9 aug. 2021, 05:04
Grav accident pe DN2E85. Două persoane rănite

Grav accident pe DN2E85. Două persoane rănite

Articol scris de Monica Ghinet

Doi tineri din Botoșani au ajuns la spital

Duminică seara, în jurul orei 22.00, un accident rutier a dus la restricționarea traficului pe DN2E85, pe sensul Buzău-București, în localitatea Limpeziș.

Din primele date de la fața locului a reieșit că este vorba de o coliziune între două autoturisme, unul condus pe sensul București către Buzău de către un șofer buzoian de 39 de ani și mașina care circula din sens opus, la volanul căreia se afla un conducător auto în vârstă de 23 de ani, din Botoșani. Accidentul s-a soldat cu rănirea șoferului botoșănean și a pasagerei din mașina acestuia, o tânără în vârstă de 23 de ani, de asemenea din Botoșani.

În cauză se va întocmi dosar penal iar polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

Traficul s-a desfășurat alternativ, dirijat și s-a reluat în condiții normale pe DN2E85, în zona Limpezis, în jurul orei 0.00


Sursa: Realitatea de Buzau

Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate