Gloria rămîne singura echipă neînvinsă, în play-outul Ligii intîi, la futsal, după ce a dispus de Clujana Cluj

Etapa fara emotii, pentru echipa de futsal a Gloriei. Chiar daca elevii lui Iulian Trasnea sunt nevoit sa treaca prin furcile caudine ale play-outului problema retrogradarii nu s-a pus niciodata. De altfel, Gloria este singura echipa, neinvinsa, dupa incheierea sezonului regulat. Ieri, Buzaul a dispus lejer, de Clujana Cluj, cu 6 la 2.

A treia etapă a play-outului nu a adus nicio surpriză, în Sala Sporturilor Romeo Iamandi. Oaspeții de la Clujana au oferit o replică decentă numai în primele minute ale meciului, perioadă în care au reușit să egaleze la unu, după ce Vincene (nu vincente) Toma deschisese scorul pentru buzoieni. Gloria a controlat toată repriza întîi, reușind să se distanțeze la 4-1, grație reușitelor semnate de Răzvan Radu, Radu Burciu și Șchiopu.

În a doua repriză, buzoienii au reușit să mai înscrie de două ori, prin același Șchiopu și Bobe. Oaspeții au punctat pentru 6 la 2, pe finalul partidei. Astfel, Gloria rămîne singura echipă neînvinsă din cele care participă în play-out.

Articolul precedentMăsură extremă aplicată de Compania de Apă pentru locatarii a 16 blocuri din Dorobanți
Articolul următorComuna Cernătești, gazda unei competiții importante. A fost inaugurată noua arenă de fotbal