La ultimul lor meci programat în Liga 2 în 2022, Steaua și Gloria Buzău au terminat la egalitate, scor 1-1, jocul disputat în Ghencea, joi, în deschiderea etapei a 16-a a sezonului regular.

Echipa din Crâng a deschis rapid scorul, încă din minutul 3. Lopez a interceptat o minge respinsă direct la el, a pasat în dreapta pentru Alexandru Boiciuc, care a avansat cu mingea la picior, a pătruns în careu și a finalizat cu un șut pe jos la colțul lung, în stânga, 0-1. Steaua a egalat în partea secundă, prin căpitanul Valentin Bărbulescu, în minutul 52. Popa a centrat în careu, dintr-o lovitură liberă, din duelul dintre Mihăescu, Marku și Wiktorski mingea a ajuns la Valentin Bărbulescu, iar căpitanul Stelei nu ratează egalarea din 6 metri lateral dreapta, la colțul lung, 1-1

Gloria Buzău: R. Stoian – Oteliţă, Wiktorski, Marku, Sălceanu (Vîrtej 83′) – A. Lopez, Honciu (cpt.)(Trebotic 62′) – Dr. Lazăr, Sampaio Eduardo (Al. Munteanu 90+1′), Val. Munteanu (Cr. Ciobanu 46′) – Boiciuc.

Articolul precedentO excepțională veste de Ziua Națională a României. Cămașa cu altiță a fost inclusă în Patrimoniul UNESCO
Articolul următorNicolae Ciucă, dezvăluiri ÎN EXCLUSIVITATE. Cum a ajuns în armată, de ce i-a plăcut să fie în prima linie – IMAGINI ÎN PREMIERĂ