HC Buzău a remizat în deplasare, aseară,  23 la 23, cu CSM Reșița

HC Buzău a terminat la egalitate prima partidă oficială din stagiunea 2019-2020, a Ligii Zimbrilor, disputată în deplasare, în compania formației CSM Reșița, scor 23-23.(12-7) pauză. Buzoienii au reușit să revină în joc, după ce la pauză erau conduși la cinci goluri diferență. Lupii își puteau adjudeca victoria, dar, la ultima fază a partidei, gazdele au reușit să înscrie.

Pentru buzoieni au încris Nosrati și Alin Șania, câte nouă goluri. Au mai marcat Mironescu, Bejinariu, Ionescu și Marius Anton.

Etapa viitoare, HC Buzău va întâlni în Sala Sporturilor Romeo Iamandi formația CSM Focșani. Partida va avea loc pe 5 septembrie, ora urmând a fi stabilită.

Articolul precedentVIDEO Bătrân de 73 de ani, salvat de jandarmi de la înec. A vrut să traverseze râul Buzău
Articolul următorL-a păcălit că îi oferă de pomană dar i-a furat toată agoniseala