Gloria a încheiat la egalitate, scor 2-2 (0-1), ultimul meci amical al verii, disputat sâmbătă, de la ora 11.00, în Crâng, împotriva Unirii Constanţa.

Constănțenii au deschis scorul în minutul 38 prin Andrei Vlăduț Pandele. În minutul 65 Gloria a egalat prin Kristi Marku, care a reluat cu capul  din 5 metri o minge centrată dintr-o lovuitură de la colțul terenului, de pe partea dreaptă. În minutul 73 Gloria a trecut la conducere după un gol marcat de Alexandru Munteanu, care a șutat de la 14 metri lateral dreapta. Scorul final a fost stabilit în minutul 80 de Enache care a șutat de la 17 metri, poziție centrală, în plasa porții Gloriei.

Gloria Buzău a început în formula: Relu Stoian –  Sergiu Pîrvulescu, Kamil Wiktorski, Daniel Vîrtej, Robert Sălceanu –  Alin Cârstocea, Ariel Lopez, Georgian Honciu, Cristian Ciobanu –  Valentin Alexandru, Valentin Munteanu. Rezerve: Albert Popa, Wynney Boyson – Dinko Trebotic, Dorin Burlacu, Alin Manea, Bogdan Oteliţă, Alexandru Munteanu, Pablo Gaitan, Dragoş Lazăr, Rareş Uţiu, Andrei Blejdea, Kristi Marku, Andrei Banyoi şi Răzvan Matiş.

Vineri seara, antrenorul Cristi Pustai a ţinut să-şi vadă la lucru şi jucătorii care au evoluat mai puţin în testele verii, dar şi câţiva juniori din cadrul clubului într-un amical disputat la Rm. Sărat contra campioanei judeţene Voinţa Limpeziş. Gloria a învins cu 8-2 (6-1), goluri marcate de Ariel Lopez, Alin Manea, Eduardo Dudu, Răzvan Matiş, Dorin Burlacu (2), Alexandru Munteanu şi Dragoş Lazăr.

Gloria a început în formula: Albert Popa – Bogdan Oteliţă, Ariel Lopez, Kristi Marku, Rareş Uţiu, Pablo Gaitan, Eduardo Sampaio-Dudu, Răzvan Matiş, Alexandru Munteanu, Alin Manea, Andrei Banyoi. Pe parcurs au mai evoluat şi Dragoş Lazăr, Dorin Burlacu, Gabriel Bucur, Bogdan Piele, Cezar Pavel şi Marian Ivan, ultimii patru fiind şi de la echipele de juniori ale clubului.

Sâmbătă, 6 august, de la ora 11.00, pe stadionul din Crâng, în prima etapă a noului campionat al Ligii a 2-a, Gloria o va întâlni pe Ripensia Timişoara.

Articolul precedentAproape toată ţara, sub avertizare de vijelii, ploi şi grindină
Articolul următorCerere în căsătorie la ceremonia de absolvire de la Școala Militară de Maiștri Militari și Subofițeri a Forțelor Aeriene „Traian Vuia”