FC Voluntari a învins pe Gloria Buzău cu scorul de 3-1 (1-0), sâmbătă, într-un meci de pregătire disputat pe Stadionul ”Gheorghe Dincă” din Voluntari.

Golurile ilfovenilor au fost reuşite de George Merloi (13), Runar Sigurjonsson (76 – penalty) şi Andreş (84), în timp ce pentru buzoieni a marcat Ariel Lopez (61).

FC Voluntari a început cu: J. Fernandez – Cr. Costin, Paz, Andreş, Aliji – U. Meleke, Răduţ, Helder Tavares – Marcelo Lopes, Dumiter, Merloi. În repriza secundă au mai evoluat: R. ten Hove, D. Florea, Doru Andrei, Ricardinho, P. Matricardi, K. Meleke, R. Sigurjonsson, A. Munteanu, C. Dumitru.

Gloria Buzău a aliniat echipa: Denis Rusu – Uţiu, Vîrtej, Marku, Alexandru Şuteu – Pablo Gaitan, Alin Cârstocea, Valentin Munteanu – Andrei Blejdea, Valentin Alexandru, Joseph Godwin. În repriza a doua au mai intrat: Relu Stoian, Dragoş Horeboiu – Alexandru Boiciuc, Răzvan Greu, Kamil Wiktorski, Viktor Angelov, Ariel Lopez, Marian Ivan, Bogdan Brîncoveanu.