CSM Râmnicu Sărat încheie sezonul regulat cu o victorie în deplasare, pe terenul celor de la CSM Focșani și intră în play-off din poziția de lider în seria a II-a a Ligiia  3-a, cu 45 de puncte. Echipa antrenată de Marius Tîrîlă a câștigat cu 1-0 (0-0) meciul de pe stadionul Milcovul din Focșani și le-a spulberat vrâncenior orice șansă de a mai prinde play-off-ul.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Mădălin Socol, în minutul 48, la o gravă greșeală a lui Panaite, care a încercat să trimită o psaă înapoi, dar l-a lansat pe un contraatac pe Socol, pornit din propriul teren, l-a depășit pe Stanulevicius și a trimis pe lângă portarul Mărgărit. de la 10 metri, la colțul scurt, 0-1. În minutul 19, la o acțiune personală a lui Munteanu, pepartea dreaptă, mingea a fost trimisă în bara porții lui Toader, apoi a revenit în teren și șutul lui Manu a fost blocat, gazdele cerând un henț în careu, dar arbitrul n-a acordat nimic.

În meciul de la Focșani, CSM Rm. Sărat a jucat în formula: C. Toader – Năstase, Ceaușel, Ioniță, Surugiu, Ionescu (min. 60 Pâslaru), Oprea, Danciu, Socol (min. 78 Calotă), Mihalache (min.  Băciuț), Burlacu (min. 60 I. Roman).

Articolul precedentGloria Buzău învinsă cu 3-1 de FC Voluntari, într-un meci amical
Articolul următorVIDEO: Mascaţi, arme, câini poliţişti, maşini, motociclete și toate au putut fi admirate azi, 25 martie, de sute de buzoieni, cu prilejul Zilei Poliţiei Române