FC Buzău a jucat miercuri o nouă partidă de verificare, în deplasare la Aerostar Bacău, contra unei echipe care a retrogradat la finalul sezonului trecut în Liga 3.. Echip antrenată de Cristian Pustai a obținut doar o remiză, scor 1-1 (0-0).

Buzoienii au reuşit să deschidă scorul în minutul 57, prin Serge Ekollo, cel care a marcat golul victoriei în amicalul cu Petrolul Ploiești, însă echipa băcăuană a egalat zece minute mai târziu şi partida s-a terminat la egalitate.

Cristian Pustai a început amicalul cu Aerostar în formula: Cristian Avram – Flavius David, Sebastian Ghinga, Kamil Wiktorski, Călin Toma, John Mondragon, Alin Cârstocea, Cristian Ciobanu, Serge Ekollo, Tudor Oltean, Adrian Chică-Roşă. După pauză au mai intrat: Relu Stoian – Daniel Vîrtej, Modibo Keita, Ariel Lopez, Ciprian Petre, Dumitru Rogac, Gheorghe Andronic, Alexandru Neacşu și Radu Zamfir.

FC Buzău va disputa un ultim amical înainte de startul noului sezon de Liga 2, sâmbătă, 24 iulie, de la ora 17:00, pe stadionul din Crâng, u echipa de Liga 3 Șomuz Fălticeni. Meciul se va disputa fără spectatori.

Articolul precedentVitezomanul zilei de ieri a fost un vrâncean care rula cu 172 km/h pe DN2E85, în afara localităţii Poşta Câlnău
Articolul următorHandbalistul portughez venit în această vară la HC Buzău a fost depistat pozitiv cu COVID-19