FC Buzău a obținut a doua victorie cu scorul de 5-1 (3-1) în amicalul jucat vineri cu Metalul Buzău, într-un meci jucat pe terenul sintetic din Crâng, acolo unde își dispută partidele din campionat Metalul, ocupanta locului 3 în Seria a 2-a din Liga a 3-a.

FC Buzău s-a impus cu 5-1 și în testul cu Metalul Buzău, după ce a fost 3-1 la pauză pentru FC Buzău, prin golurile marcate de Cristian Ciobanu (10 – penalty, 41) și Alin Cârstocea (13), respectiv Alin Iacob (26), pentru Metalul. În repriza secundă pentru echipa lui Cristi Pustai a mai înscris însă o dată Ciobanu, în minutul 52, și Alin Manea, în minutul 70.

Cristian Pustai a început amicalul cu Metalul în formula: Relu Stoian – Radu Zamfir, Ariel Lopez, Kamil Wiktorski, Robert Sălceanu, Alin Cârstocea, Pablo Gaitan, Alexandru Munteanu, Serges Ekollo, Cristian Ciobanu, Adi Chică Roşă. În partea a doua a jocului au mai intrat: Cristian Avram – Paul Paţurcă, Bogdan Oteliţă, Dorin Burlacu, Tudor Oltean, Mihai Neicuţescu, Baudouin Kanda, Ciprian Petre și Alin Manea.

Valentin Stan a început acest test cu următorii jucători: Răzvan Popescu – Andrei Ceaușu, Ștefan Nedelcu, Alexandru Stănică, Ștefan Păun, Claudiu Zamfirescu, Marius Tudorică, Constantin Ispir, Antonio Marcu, Andrei Moldoveanu, Alin Iacob. Au mai evoluat: Rareș Șerban – Vasile Mihăeș, Dan Stan, Costin Petre și Cătălin Bardaș.

FC Buzău are următorul meci de verificare cu Metaloglobus, pe care o va întâlni de două ori, pe 5 februarie la Buzău sau Râmnicu Sărat, iar pe 9 februarie, la Bucureşti. Apoi va mai întâlni CSM Focşani (12 februarie, la Focşani) și Politehnica Iaşi (16 februarie, la Buzău).

Articolul precedentPeste 40 de sinucideri în rândul polițiștilor în ultimii ani – EȘECUL testării psihologice a MAI
Articolul următorMinistrul Educaţiei anunţă că va fi prelungit cu o săptămână termenul de depunere a dosarelor pentru obţinerea burselor şcolare