Dacia Unirea Brăila a susținut astăzi primul meci amical din perioada pregătirilor de iarnă. Echipa antrenată de Florentin Petre a întâlnit echipa de Liga a 2-a, Gloria Buzău. Amicalyul s-a jucat pe terenul din Berca, iar buzoienii s-au impus cu scorul de 2-1 (1-0).

Antrenorul Florentin Florentin Petre s-a declarat mulțumit de evoluția elevilor săi, în condițiile în care singurul antrenament făcut pe gazon a fost ieri, iar adversara de astăzi a fost o echipă bună de Liga a 2-a.

Gloria Buzău a deschis scorul în minutul 38 prin Gheorghe Andronic și scorul la pauză a fost 1-0. În minutul 57 Dacia Unirea a egalat, în urma unei faze fixe. Apostolache a centrat în careu și Andrei Apostol a trimis în plasă, cu piciorul, la colțul scurt, din interiorul careului de 6 metri. Golul victoriei echipei buzoiene a fost marcat de Ciprian Petre în minutul 88.

SCM Gloria Buzău: Relu Stoian – Sergiu Pîrvulescu, Daniel Vîrtej, Ciprian Perju, Călin Toma, Cristian Balgiu, Ioan Paţurcă, Cristian Ciobanu, Gheorghe Andronic, Gabriel Nedelea, Maxim Iurcu. Au mai intrat: Dragoş Horeboiu – Cristian Poştoarcă, David Stăiculescu, Iulian Roşu, Ciprian Petre, Constantin Stoica, Mădălin Socol, Adi Chică-Roşă şi Dragoş Lazăr.

Dacia Unirea Brăila: Cr. Andrei (min. 30 G. Tudor, min. 60 A. Mihai)- A. Paliu (min. 46 Sava), M. Moroianu (min. 46 Arnaud), C. Stănciulescu, R. Păvălache (min. 46 Bădilaș) – M. Cocârlă (min. 46 V. Robu), N. Ioniță (min. 46 Apostolache), F. Lungu (min. 46 (Apostol), R. Vîlceanu (min. 46 R. Stănescu) – G. Batchabi (min. 46 Al. Duțu), P. Patrick (min. 60 R. Oană).

ImagineImagine

Imagine

Sursa: Realitatea de Braila

Articolul precedentRevenire spectaculoasă de la 17-22, HC Buzău a învins Minaur Baia Mare cu 29-28
Articolul următorPoliţiştii au aplicat 69 sancţiuni contravenţionale în valoare de peste 15.000 de lei