Sâmbătă după amiază, Voința Limpeziș a întâlnit pe teren propriu pe Dinamo Bacău, în etapa a 8-a din play-out, seria a II-a din Liga a 3-a. Chiar dacă este retrogradată matematic de câteva etape, echipa din Limpeziș încearcă să părăsească al treilea eșalon fotbalistic cu capul sus. În partida cu Dinamo Bacău, buzoienii de la Limpeziș au reușit să obțină un egal, scor 1-1, după ce au fost conduși la pauză.

Prima repriză a fost dominată de oaspeți, care au avut o primă ocazie în minutul 15, la o lovitură liberă de la 20 de metri, executată pe jos, la colțul lung, dar respinsă în corner de portarul celor de la Limpeziș. În minutul 17, Dobre a trimis mingea cu capul, din 6 metri, peste poartă. În minutul 20 lemnaru a pătruns până la marginea careului de 16 metri și a șutat din colțul careului, lateral stânga, dar mult pe lângă poartă.

În minutul 28, la un corner de pe stânga, Dobre a reluat cu capul din șase metri, cu pamântul, dar mingea a lovit transversala după care a revenit în teren. Fodor a retrimis din foarfecă, pe spate, în marginea careului mic, iar Vasile Padovei a marcat cu capul, 0-1.

În minutul 31 Ciumașu a șutat la la marginea careului, puțin pe lângă poară.

În repriza a doua meciul s-a mai echilibrat, gazdele au ieșit mai mult la atac, iar în minutul 53, la un corner de pe stânga, Ursu a trimis cu capul pe lângă poartă, din 6 metri. În minutul 64 La o degajare lungă a portarului Gana, Lemnaru a reușit să devieze minge pe lângă portarul oaspeților, ieșit în întâmpinare, dar a trimis pe lângă poartă.

În minutul 73 portarul Gana a degajat lung, mingea a fost deviată cu capul cître Alexandru lemnaru, care a rămas singur cu ortarul Anton și a trimis în dreapta acestuia, 1-1. În minutul 75, la o nouă acțiune ofensivă a gazdelor, Lemnaru a șutat de la 17 metri, ușor lateral dreapta, dar a trmis peste poarta oaspeților. În minutul 76, la un corner de pe dreapta, mingea a fost centrată la 6 metri, pe bara a doua, de unde Lemnaru a reluat cu capul, dar mingea a lovit bara porții apărate de Anton. În minutul 81, la o lovitură de la colțul terenului, de pe partea stângă, mingea a ajuns la bara a doua de unde Padovei a reluat cu capul, însă puțin peste poarta gazdelor. În minutul 85 Fabio Mihai a centrat de pe dreapta, pentru lemnaru, dar acesta a preluat prea lung și a pierdut controlul balonului, când se afla la 8 metri de poarta oaspeților.

În minutul 90+6 Voința Limpeziș putea marca golul victoriei. O pasă în adâncime pentru Tiomela, plecat din propria jumătate de teren, acesta a intrat în careu și a șutat de la 12 metri, dar pe direcția portarului, care a respins în față, Tiomela a recuperat și a centrat în fața porții, dar un fundaș al oaspeților a degajat și arbitrul a fluierat finalul meciului.

După etapa a 8-a din play-out, Voința Limpeziș este pe locul 5, penultimul, cu 12 puncte, iar etapa viitoare va juca tot pe teren propriu, cu Dacia Unirea Brăila. În ultima etapă, Voința Limpeziș va juca în deplasare, la CSM Focșani.

Articolul precedentCozmin Gușă: Presa liberă și cătușele Statului Paralel
Articolul următorCum să speli corect blugii ca să rămână mereu ca noi – Greșeala pe care cei mai mulți o fac