Metalul Buzău a pierdut primul meci oficial din 2022, fiind învinsă, pe sinteticul din Buzău, de CSM Focșani, cu scorul de 1-2 (0-1). Buzoienii rămân totuși pe locul 3 cu două etape înaintea finalului sezonului regulat.

CSM Focșani a deschis scorul în minutul 30 când Rogoveanu a executat o lovitură liberă și mingea a fost deviată în poarta lui Șerban de Cătălin Stoica. În minutul 76 oaspeții și-au majorat avantajul prin golul marcat de Claudiu Băciuț după o pasă primită de la Manu. Golul Metalului Buzău a fost marcat de Claudiu Zamfirescu în minutul 90+3.

Metalul Buzău: Șerban – Zamfirescu, Stanică, Ghinga, Puiu – Bardaș, Stan, Ispir, Atomei – Moldovan, Stoica. Rezerve: Popescu, Marcu, Manea, Petre, Spătaru, Sandu, Pavel, Iacob. Antrenori: Valentin Stan si Adrian Toma

CSM Focșani 2007: Lazăr – Juncănaru, Panaite, Bratu, Negoiță – Strătilă, Săpunaru, Taciuc, Dascălu – Rogoveanu – Băciuț. Rezerve: Apenciucesei, Manu, Găină, Predoiu, Stoica, Damache, Dobrescu, Dănilă. Antrenori: Marius Bratu și Octavian Bucataru

Etapa viitoare, Metalul are parte de o deplasare de foc, la Galați, pe terenul liderului Oțelul, iar o săptămână mai târziu, în ultima rundă a sezonului regulat, va reveni pe sintetic pentru un meci de totul sau nimic cu CS Făurei.

sursa foto: facebook: sportuldevrancea

Articolul precedentPreședintele Iohannis a discutat cu Volodimir Zelenski: ”L-am asigurat de întregul suport al României pentru Ucraina”
Articolul următorDan Puric a povestit cum a ajuns să fie racolat de fosta securitate, la 17 ani, la Culisele statului paralel