Metalul Buzău continuă parcursul excelent în Liga a 3-a și a învins cu 2-0 (2-0) pe Unirea Braniștea, rezultat în urma căruia rămâne la 4 puncte în spatele liderului, dar s-a distanțat la 7 puncte de ocupanta locului 3, adversara din acest meci.

Metalul Buzău a deschis scorul în minutul 12. După o centrare a unui jucător de la Buzău, portarul Ursu a ieșit pe centrare, a prins mingea, dar s-a lovit de un coleg și o scăpa din mâini, iar Mihaescu, intart pe teren în urmă cu două minute, o introduce în poarta goală, 1-0. În minutul 43 după o acțiune la poarta oaspeților, mingea a fost respinsă de către apărători și a ajuns spre colțul cereului de 16 metri, în lateral stânga, de unde Arnautu înscrie cu un șut din vole, cu piciorul stâng, direct în plasa laterala de pe coltul lung a lui Ursu, 2-0.

Metalul Buzău a jucat cu următoarea echipă: I. Dinu – Fl. Puiu (min. 90+1 Ceaușu), Ghinga (min. 10 I. Mihăescu), Șt. Păun, D. Mihai – Antone, A. Manea (min. 74 D. Stan). Bortoneanu, Mănăilă – Tudorică (min. 90+1 C. Bardaș), Arnăutu (min. 90+1 Ad. Moldovan).

Unirea Braniștea a început meciul cu formula: Ursu – A. Mihai, Gîță, Enache, Hilohi – Murgoci, D. Cireș, G. Răducan – M. Cireș, Țicămucă, Docuz.

Pentru Metalul Buzău, locul 2 cu 44 de puncte, urmează meciul cu CSM Râmnicu Sărat, lidera seriei, cu 48 de puncte, sâmbătă, 8 aprilie, pe stadionul din Rm. Sărat. Unirea Braniștea, locul 3 cu 37 de puncte, va juca în etapa a 2-a din play-off, în deplasare, cu Aerostar Bacău, locul 4 cu 34 de puncte.

Articolul precedentCooperare polițienească cu partenerii de pe teritoriul statelor membre Schengen pentru combaterea criminalității
Articolul următorCum este aceeași muncă plătită diferit în țările din Europa: Diferenţe de până la 43 de euro la costurile pe ora de lucru